Din Görevlileri.Com
Haber ve Kültür Merkezi

2010 KPSS ile Atanamamış Adaylara Bir Şans Doğar mı?

0 409

2010 KPSS’de kopya ile atanan adaylar, haliyle atanabilecek durumda olan memur adaylarının önüne geçmişti. Peki o adaylara ne olacak?

2010 KPSS soruşturmasında büyük gelişmeler devam ediyor.

17 Ağustos 2016 tarihli Resmi Gazete’de 2010 KPSS’de kopya ile atanan memur adaylarının memurluktan atılmasına dair karar yayımlandı.

Kanun Hükmünde Kararname ile belirginleşen isimler tek tek listelendi. Artık o isimler memur kadrosunda çalışamayacak. Peki ya kopya ile memur olanların önüne geçtiği, hakkıyla sınavı kazanıp geride kalan adaylara ne olacak?

Aslında atanabilecek puana erişmiş, fakat kopya çekenler yüzünden atanamamış adayların sayısı oldukça fazla. Hatta atanamayıp kasap olan, atanamayıp 2 sene psikolojik tedavi gören adaylar mevcut. Peki onlara hak tanınacak mı? Memurluktan atılan kişilerin yerine onlar getirilebilir mi? Bütün adayların kafasında aynı sorular… ”Biz ne olacağız?”

Hukümet konu ile ilgisi net bir açıklama henüz yapmadı. 2010 KPSS mağdurlarının umutları her geçen gün sönüyor. Bu konuda tek açıklama yapan kişi Başbakan Binali Yıldırım oldu. Başbakan KPSS mağdurlarına “Bunlar sizlerin de hakkınıza girdi, 2010 ‘da soruları çalarak memur oldular.” ifadelerini kullandı.

Konu ile ilgili tüm ayrıntılar ve gelişmeler için bizi takip etmeye devam ediniz.
Kpss.web.tr