AÖF’de Şubat 2017 kayıt yenileme başladı!

AÖF’de Şubat 2017 kayıt yenileme başladı!

2016-2017 AÖF Bahar Dönemi kayıt yenileme işlemleri 13 Şubat itibari ile başladı. Binlerce AÇık Öğretim okuyan aday ”AÖF kayıt yenileme nasıl yapılır?” diye aratmaya başlarken bizde tüm gelişmeleri bu başlık altında sizler için derledik. Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi AÖF ders ekle sil ve kayıt yenileme işlemlerini adım adım haberimizden takip edin. Peki AÖF 2017 harç ücretleri ne kadar? İşte tüm detaylar…

2017 AÖF KAYIT YENİLEME VE DERS EKLE SİL İŞLEMLERİ

AÖF kayıt yenileme işlemerini aşağıda gördüğünüz başlık altında sizler için derledik. Anadolu Üniversitesi’ne yeni başlayan birçok aday için bu haberimizi hazırladık.

AÖF KAYIT YENİLEME NASIL YAPILIR?

AÖF kayıt yenileme işlemini yapabilmeniz için yazımızın sonunda sizler için verdiğimiz linke tıklayınız. Açılan sayfada direkt olarak online işlem yapabileceğiniz sayfaya yönlendirileceksiniz. Burada yapmanız gereken ilk işlem e-posta adresini girmek ya da 11 haneli T.C. kimlik numarasını yazmaktır. Ardından Açıköğretim Fakültesi sisteminde kayıtlı olan sistem şifrenizi giriniz. Eğer şifrenizi bilmiyorsanız ya da değiştirmek istiyorsanız ya da tek kullanımlık bir şifreyle girişinizi gerçekleştirmek istiyorsanız altta bulunan sekmelere tıklayınız. Son olarak oturum aç butonuna tıklayınız ve sisteme girişinizi gerçekleştiriniz.

AÖF KAYIT YENİLEME İŞLEMLERİ HARÇ ÖDEME

Bir önceki başlıkta da bahsettiğimiz gibi, öğrencilerin öncelikle ders ekle sil işlemini yapmaları gerekir, daha sonra ise öğrenciler ziraat ATM’ leri aracılığı ile kartlı veya kartlı işlemler menülerinden harç ücreti ödenebilir. 24 Şubat 2017 günü saat 23.30’a kadar ödemeler yapılabilir, mobil bankacılık ve internet bankacılığı da harç ücretlerini öderken kullanılabilir. Kayıt yenileme işlemleri için belirlenen tarihlerin son günü, provizyon işlemleri nedeniyle kredi kartıyla ödeme yapılması mümkün olmayacak. Öğrencilerin, geçmiş dönem borçları varsa yalnızca bunları ödemeleri de AÖF bahar dönemi kayıt yenileme işlemleri için bir resmiyet oluşturmaz, öğrencilerin ödeme belgelerini kontrol edip, ödediklerinin öğrenci katkı payı ödemesi olup olmadığını kontrol etmeleri kayıt yenileme işlemlerinin sağlıklı yürümesi için önemlidir.

AÖF KAYIT YENİLEME İÇİN TIKLA

AÇIK UÇLU SINAV SORU SİSTEMİ

Anadolu Üniversitesi Rektörü Naci Gündoğan, yeni uygulanacak olan açık uçlu sınav soru sistemi ile ilgili açıklama yaptı ve sistemin sınav açıklama tarihlerine de etkisinin olumlu yönde olacağını belirtti. Rektör Gündoğan’ın açıklamaları şu şekilde;

“Açık uçlu sınav sistemi öğrencilerimizi korkutmasın. Yaklaşık 1,5 milyon öğrencimizin bulunduğu Açıköğretim Sistemi sınavlarında yeni bir uygulamaya geçiyoruz. 18 Ocak 2017 tarihli Resmi gazete’de yayımlanan Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliğinde yapılan değişiklikle, Açıköğretim sınavlarında çoktan seçmeli soruların yanında açık uçlu, kısa cevaplı, doğru-yanlış, eşleştirme gibi farklı tip soruların da sorulmasının önü açılmış oldu. Bu durum eminim ki öğrencilerimiz için de daha güzel bir yol olacak. Amacımızın kalitenin artması yönünde olduğunu öğrencilerimizin bilmesini istiyorum.”

Sınav açıklama tarihleri ile ilgili olarak açıklamalarına devam eden Gündoğan, “Güz dönemi sınavımızı 2 haftada açıkladık. Şimdi önümüzde bahar dönemi ara sınavı var. 15-16 Nisan tarihinde yapacağımız bu sınavın sonuçlarını 10 günden daha erken bir sürede vereceğiz. Akabinde 27-28 Mayıs’ta bahar dönem sonu sınavımız ve 22 Temmuz’da da 3 ders sınavımız var. Bu sınavların sonuçlarını 1 hafta içinde açıklayacağımızın müjdesini de şimdiden verelim.” İfadelerinde bulundu.

Sosyal Medya Hesaplarımız...
facebooktwitteryoutubegoogleplus

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

+ 22 = 31