Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş’tan Diyanet’e ziyaret

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş’tan Diyanet’e ziyaret

65. Hükümetin kurulmasıyla birlikte Diyanet İşleri Başkanlığından sorumlu Başbakan Yardımcılığına getirilen Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, Başkanlığı ziyaret etti.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez tarafından karşılanan Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, ziyarette önümüzdeki döneme ilişkin Diyanet’in faaliyet alanlarının genişletilmesi hususunda müzakerelerde bulunacaklarını söyledi.

Diyanet’te olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Kurtulmuş, Diyanet İşleri Başkanlığının Türkiye’nin önemli kurumlarından biri olarak din hizmetlerini başarılı bir şekilde yürütmeye devam edeceğini söyledi.

Görüşmede, Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanı Dr. Ekrem Keleş, Diyanet İşleri Başkan Yardımcıları Prof. Dr. Mehmet Emin Özafşar, Prof. Dr. Hasan Kamil Yılmaz, Prof. Dr. Yavuz Ünal ve Diyanet’in üst düzey yöneticileri de hazır bulundu.

Basına kapalı olarak devam eden görüşmenin ardından Başkan Görmez ile birlikte Diyanet Televizyonu, Diyanet Radyo ve Diyanet Kur’an Radyoyu gezen Kurtulmuş, burada yaptığı konuşmada toplumun dini açıdan doğru bir bilgilendirmeye, aynı zamanda doğru bir şekilde yönlendirilmeye ihtiyacı olduğunu belirterek, “Hayatımızın içerisinde hem radyo hem televizyon büyük oranda yer alıyor. Dolayısıyla bu alana Diyanet TV’nin girmiş olması, toplumun geleceği bakımından önemlidir, faydalıdır.” diye konuştu.

 

Sosyal Medya Hesaplarımız...
facebooktwitteryoutubegoogleplus

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

− 4 = 2