Din Görevlileri.Com
Haber ve Kültür Merkezi

Dersi olan çocuklar camilere

0 381

Diyanet hizmet anlayışını değiştirdi. 24 saat açık olacak camilerde kütüphaneler oluşturulacak. Öğrenciler derslerini camilerde yapabilecek.

Diyanet İşleri Başkanlığı, yeni yılla birlikte yeni yol haritasını belirledi. Artık ders yapmak isteyen çocuklar camilere koşacak. Diyanet, 2017’de hizmet anlayışını tamamen değiştirdi. Bu kapsamda camiler, sadece namaz vakitlerinde değil, 24 saat açık olacak. Caminin ve din gönüllüsünün mesai saatinin olmadığı bilinci imamlara anlatılacak. Camilerde ders halkaları oluşturulması için gereken adımlar atılacak. Bunun için tüm camilerde kütüphanelerin açılması sağlanacak. Camiye gelen öğrencilerin derslerini camilerde yapabilmeleri sağlanacak.

GENÇLERLE İLETİŞİM
[ad id=”2320″]
Yeni hizmet anlayışı kapsamında din görevlileri, insanlarla birebir ilişki içerisinde olacak. İmam ve müezzinler, görev yaptıkları mahalle ve köylerde insanların sosyal ve ekonomik durumlarından haberdar olacak. Çocukların ve gençlerle irtibatını sürdürebileceği bir ortam oluşturacak. Öğrencilere burs bulma konusunda yardımcı olacak. Toplumun her sınıfından, her yaştaki insanla sıcak ve alçak gönüllü bir üslup ile ilişki kurulacak. Din görevlileri dert dinleyecek, problem çözecek ve insanlara zaman ayıran kişi olacak.

MANEVİ DEĞERLER

Ayrıca dini, milli gün ve bayramlarda milli ve manevi değerler canlı tutulacak. Bu değerler çocuk ve gençlere aktarılacak. Her bölgenin ekonomik, sosyal, kültürel, eğitim durumunu, dini ve mezhepsel farklılıklarını göz önünde bulundurarak mevcut sosyal ve kültürel sorunlara çözüm üretecek.