Din Görevlileri arasında yapılan yarışmalar sonuçlandı

Din Görevlileri arasında yapılan yarışmalar sonuçlandı

2016 yılı Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle Kur’an Kursu öğreticileri, İmam-Hatip ve Müezzin Kayyımlar arasında “Hafızlık”, “Kur’an-ı Kerimi Güzel Okuma”, “Ezanı Güzel Okuma” ve “Hutbe Okuma” yarışmalarının Türkiye finalleri Afyonkarahisar, Kırıkkale, Aksaray, Zonguldak, Adana ve Tokat illerinde gerçekleştirildi. Ayrıca din görevlileri arasında düzenlenen Hutbe ve Şiir Yazma Yarışmalarında il birincisi olan eserler, oluşturulan Seçici Kurul tarafından değerlendirilmiştir.

Din görevlilerinin mesleki gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla düzenlenen yarışmalara, kendi bölgelerini temsilen katılan yarışmacılar dereceye girebilmek için ter döktüler.

Düzenlenen yarışmalarda dereceye giren ve isimleri aşağıda yer alan din görevlilerine, Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle Başkanlıkça gerçekleştirilecek açılış merasiminde ödülleri verilecektir.

1- HAFIZLIK FİNAL YARIŞMASI-AFYONKARAHİSAR

S.N.ADI SOYADIGÖREV YERİ
1.Mücahit Abdullah ERTUNÇSipahi Köyü Camii İmam Hatibi Uzunköprü/EDİRNE
2.Mustafa ÇİFTCİHamidiye Mah. Camii Müezzin Kayyımı Beyşehir/KONYA
3.Hulki KARAPINARRecep Demir Erkek Kur’an Kursu Öğreticisi Merkez/ERZİNCAN

 

2- KUR’AN-I KERİMİ GÜZEL OKUMA FİNAL YARIŞMASI-ZONGULDAK

S.N.ADI SOYADIGÖREV YERİ
1.Hami EDİSMehmet Akif Ersoy Camii Müezzin Kayyımı Kartal/İSTANBUL
2.Muhammed SİZCANTOKİ Şeyh Edebali Camii İmam Hatibi Edremit/VAN
3.Yakup OKUTANPazarkapı Camii İmam Hatibi Ortahisar/TRABZON

 

3- EZANI GÜZEL OKUMA FİNAL YARIŞMASI-ADANA

S.N.ADI SOYADIGÖREV YERİ
1.Ali AKKANÇağrı Sitesi Camii Müezzin Kayyımı Merkez/YOZGAT
2.Hüseyin AKBULUTMihrimah Sultan Camii Müezzin Kayyımı Üsküdar/İSTANBUL
3.Kasım KAHRAMANTahtaköprü Mah. Çiftlik Camii İmam Hatibi Antakya/HATAY

4- ETKİLİ HUTBE SUNUMU FİNAL YARIŞMASI-TOKAT

S.N.ADI SOYADIGÖREV YERİ
1.Birinciliğe layık sunum bulunamamıştır.
2.Alaattin DEMİRELOrganize Sanayi Camii İmam Hatibi Tuşba/VAN
3.Ali Osman KÖSEOĞLUAktaşkıracı Camii İmam Hatibi Ereğli/ZONGULDAK

 

5- KADIN DİN GÖREVLİLERİ HAFIZLIK FİNAL YARIŞMASI-KIRIKKALE

S.N.ADI SOYADIGÖREV YERİ

1.
Gülsen SEZERGıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Kız Kur’an Kursu Öğreticisi Çankaya/ANKARA
2.Fatma BAYATİbribey Köyü Kur’an Kursu Öğreticisi Malkara/TEKİRDAĞ
3.Mine GÜRSESHale Kız Kur’an Kursu Öğreticisi Karatay/KONYA

 

6- KADIN DİN GÖREVLİLERİ KUR’AN-I KERİMİ GÜZEL OKUMA FİNAL YARIŞMASI -AKSARAY

S.N.ADI SOYADIGÖREV YERİ
1.Sevda YARTAŞI PEHLİVANKartaltepe Mh.Rahmanlar Kız Kur’an Kursu Öğreticisi Kartal/İSTANBUL
2.Hatice YAŞARSarı Aliler Kız Kur’an Kursu Öğreticisi Çumra/KONYA
3.Sümeyra ÇERKEZ ÇETİNAhmediye Kız Kur’an Kursu Öğreticisi Yeşilyurt/MALATYA

 

7- ŞİİR YAZMA YARIŞMASI

S.NADI SOYADIGÖREV YERİ
1.Birinciliğe layık eser bulunamamıştır.
2.İkinciliğe layık eser bulunamamıştır.
3.Hatice MERAKLIİl Vaizi SAKARYA

8- HUTBE YAZMA YARIŞMASI

S.N.ADI SOYADIGÖREV YERİ
1.Dereceye layık eser bulunamamıştır.
2.Dereceye layık eser bulunamamıştır.
3.Dereceye layık eser bulunamamıştır.
Sosyal Medya Hesaplarımız...

facebooktwitteryoutubegoogleplus

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

46 − = 44