Din Görevlileri arasında yapılan yarışmalar sonuçlandı

Din Görevlileri arasında yapılan yarışmalar sonuçlandı

2016 yılı Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle Kur’an Kursu öğreticileri, İmam-Hatip ve Müezzin Kayyımlar arasında “Hafızlık”, “Kur’an-ı Kerimi Güzel Okuma”, “Ezanı Güzel Okuma” ve “Hutbe Okuma” yarışmalarının Türkiye finalleri Afyonkarahisar, Kırıkkale, Aksaray, Zonguldak, Adana ve Tokat illerinde gerçekleştirildi. Ayrıca din görevlileri arasında düzenlenen Hutbe ve Şiir Yazma Yarışmalarında il birincisi olan eserler, oluşturulan Seçici Kurul tarafından değerlendirilmiştir.

Din görevlilerinin mesleki gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla düzenlenen yarışmalara, kendi bölgelerini temsilen katılan yarışmacılar dereceye girebilmek için ter döktüler.

Düzenlenen yarışmalarda dereceye giren ve isimleri aşağıda yer alan din görevlilerine, Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle Başkanlıkça gerçekleştirilecek açılış merasiminde ödülleri verilecektir.

1- HAFIZLIK FİNAL YARIŞMASI-AFYONKARAHİSAR

S.N. ADI SOYADI GÖREV YERİ
1. Mücahit Abdullah ERTUNÇ Sipahi Köyü Camii İmam Hatibi Uzunköprü/EDİRNE
2. Mustafa ÇİFTCİ Hamidiye Mah. Camii Müezzin Kayyımı Beyşehir/KONYA
3. Hulki KARAPINAR Recep Demir Erkek Kur’an Kursu Öğreticisi Merkez/ERZİNCAN

 

2- KUR’AN-I KERİMİ GÜZEL OKUMA FİNAL YARIŞMASI-ZONGULDAK

S.N. ADI SOYADI GÖREV YERİ
1. Hami EDİS Mehmet Akif Ersoy Camii Müezzin Kayyımı Kartal/İSTANBUL
2. Muhammed SİZCAN TOKİ Şeyh Edebali Camii İmam Hatibi Edremit/VAN
3. Yakup OKUTAN Pazarkapı Camii İmam Hatibi Ortahisar/TRABZON

 

3- EZANI GÜZEL OKUMA FİNAL YARIŞMASI-ADANA

S.N. ADI SOYADI GÖREV YERİ
1. Ali AKKAN Çağrı Sitesi Camii Müezzin Kayyımı Merkez/YOZGAT
2. Hüseyin AKBULUT Mihrimah Sultan Camii Müezzin Kayyımı Üsküdar/İSTANBUL
3. Kasım KAHRAMAN Tahtaköprü Mah. Çiftlik Camii İmam Hatibi Antakya/HATAY

4- ETKİLİ HUTBE SUNUMU FİNAL YARIŞMASI-TOKAT

S.N. ADI SOYADI GÖREV YERİ
1. Birinciliğe layık sunum bulunamamıştır.
2. Alaattin DEMİREL Organize Sanayi Camii İmam Hatibi Tuşba/VAN
3. Ali Osman KÖSEOĞLU Aktaşkıracı Camii İmam Hatibi Ereğli/ZONGULDAK

 

5- KADIN DİN GÖREVLİLERİ HAFIZLIK FİNAL YARIŞMASI-KIRIKKALE

S.N. ADI SOYADI GÖREV YERİ

1.
Gülsen SEZER Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Kız Kur’an Kursu Öğreticisi Çankaya/ANKARA
2. Fatma BAYAT İbribey Köyü Kur’an Kursu Öğreticisi Malkara/TEKİRDAĞ
3. Mine GÜRSES Hale Kız Kur’an Kursu Öğreticisi Karatay/KONYA

 

6- KADIN DİN GÖREVLİLERİ KUR’AN-I KERİMİ GÜZEL OKUMA FİNAL YARIŞMASI -AKSARAY

S.N. ADI SOYADI GÖREV YERİ
1. Sevda YARTAŞI PEHLİVAN Kartaltepe Mh.Rahmanlar Kız Kur’an Kursu Öğreticisi Kartal/İSTANBUL
2. Hatice YAŞAR Sarı Aliler Kız Kur’an Kursu Öğreticisi Çumra/KONYA
3. Sümeyra ÇERKEZ ÇETİN Ahmediye Kız Kur’an Kursu Öğreticisi Yeşilyurt/MALATYA

 

7- ŞİİR YAZMA YARIŞMASI

S.N ADI SOYADI GÖREV YERİ
1. Birinciliğe layık eser bulunamamıştır.
2. İkinciliğe layık eser bulunamamıştır.
3. Hatice MERAKLI İl Vaizi SAKARYA

8- HUTBE YAZMA YARIŞMASI

S.N. ADI SOYADI GÖREV YERİ
1. Dereceye layık eser bulunamamıştır.
2. Dereceye layık eser bulunamamıştır.
3. Dereceye layık eser bulunamamıştır.
Sosyal Medya Hesaplarımız...
facebooktwitteryoutubegoogleplus

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 + 2 =