Din Görevlileri.Com
Haber ve Kültür Merkezi

Din görevlisi kursiyerlere başarı belgesi verildi

0 23

​Batman İl Müftülüğü tarafından düzenlenen Hizmet içi eğitim kursunu tamamlayan din görevlisi kursiyerlere İl Müftüsü tarafından başarı belgesi verildi.

Batman İl Müftülüğünce Din Görevlileri ve Kur’an Kursu Öğreticilerine yönelik Kur’an-ı Kerim’i güzel okuma, tecvit kurallarına göre yüzünden ve ezbere okuma, temel dini bilgiler gibi konularda mesleki gelişimlerini sağlamak amacıyla başlatılan Hizmet İçi Eğitim Kursu’na 20 din görevlisi ve 20 Kur’an-ı Kerim öğreticisinin katılımıyla tamamlandı. Kursu başarıyla tamamlayan kursiyerlere düzenlenen programda il Müftüsü Turgut Erhan tarafından başarı belgeleri verildi.Batman’da görev yapan din görevlileri ve Kur’an-ı Kerim öğreticilerine yönelik düzenlenen “Hizmet içi eğitim kursu” sona erdi. Yaygın  din eğitimi kapsamında  yürütülen hizmetlerin etkinlik ve verimliğinin artırılması amacıyla başlatılan kursu tamamlayan kursiyerlere il müftüsü tarafından başarı belgeleri verildi.

Programda kısa bir konuşma yapan İl Müftüsü Erhan, “Bu kurslar, din hizmeti sunumu noktasında olan sizlerin bilgilerini tazelemesi, yeni bilgiler edinmesi ve varsa eksikliklerin giderilmesi için önem arz etmektedir. Mesleki ehliyetlerinizin gelişmesi için yararlı olan bilgiler aldınız. Din görevlileri topluma örnek olmaları sebebiyle sürekli olarak kendilerini yeni bilgilerle donatmalı, Kur’an-ı Kerim’i en güzel şekilde okumalı ve okutmalıdır. Sizler diyanet camiasının kendi mahallindeki temsilcilerisiniz. Bu nedenledir ki bu kurslar sizin için düzenlenmekte. Rabbim ilmimizin gelişmesinde bizlerden yardımını esirgemesin.” diye konuştu.

İl müftüsünün konuşmasının ardından kursiyerlere belgeleri verildi.

ilkha