Diyanet-Sen’den Diyanet çalışanlarını ilgilendiren açıklama

Diyanet-Sen’den Diyanet çalışanlarını ilgilendiren açıklama

Diyanet-Sen Başkanlar Kurulu Toplantısı’nı Antalya’da gerçekleştirdi.

Bayraktutar: Gayemiz Ümmetin Derdiyle Dertlenmektir

Türkiye’nin en büyük din görevlileri sendikası Diyanet-Sen Başkanlar Kurulu Toplantısı’nı Antalya’da gerçekleştirdi. 81 İl Şube Başkanlarının katıldığı toplantıda konuşan Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar; ‘‘Bu ümmete hizmet etmek için varız, gayemiz ümmetin derdiyle dertlenmektir’’ ifadelerini kullandı.

Bizler Sizlerin Emrindeyiz

Bayraktutar; ‘Diyanet-Sen’in 81 İlde ve tüm ilçelerde teşkilatlanmasını tamamladığını hatırlarak “En ücra köylerde bir din görevlisinin derdi size ulaşmışsa, o dertle dertlenmek sizin boynunuzun borcudur. Teşkilatçılık sıkıntıları dinlemek ve çözüm arayışı içerisine girmektir. Bugün her hangi bir yerde bir şube başkanım üyesinin sorunlarıyla karşılaşmışsa, o sorunu çözmeyi öncelikli gaye olarak çözmeye çalışmalıdır. İçinden çıkılamaz bir durum söz konusu ise, üyelerinin hizmetinde olan genel merkeze bu konu aktarılmalıdır. Diyanet-Sen’in aidiyet duygusunu tamamlaması direk çalışmalarına yansıyacaktır. Sizler bulunduğunuz yerlerde size mensup olan üyelerinizin nasıl emrindeyseniz, bizlerde sizlerin emrindeyiz’ dedi.

antbaskanlar2

Bugün Dünyayı Kana Bulamak İsteyenler İslamı Kullanıyor

Bayraktutar; bu gün Ortadoğu’da oynanan oyunun merkezinin Türkiye olduğuna dikkati çekerek “Dünyanın aç gözlüleri geçmişten bu güne İslam’ın ekonomisine, İslam mensuplarının birlikteliğine kasıt içerisindeler. Bugün eğer ki Suriye sorunsa hedef Türkiye’dir. Bugün eğer ki hedef İslam dünyasıysa, Hristiyan birliğine tehdit yine Türkiye’dir. Bunu bütün dünya çok iyi bilmektedir. Rusya’nın dünyaya güç gösterisi yapması, ve Türkiye’ye karşı diş bilemesi geleceğin güçlü ülkesini işaret olarak göstermektedir.Hristiyan birlikleri dün Haçlı Avrupa’sında nasıl bir olmuşlarsa, bugün dünyanın güvenliğini sağlama gayretinde olduğunu söyleyen NATO bile meselenin Türkiye olduğunu görmekte ve yalnızlaştırma hevesine girmektedirler. Burada bizim anlamamız gereken tek gerçek bizim bizden başka dostumuzun olmadığıdır.” İfadelerini kullandı.

antbaskanlar3

Çukurlara Hendek Demeyin

Ülkemizi kan gölüne çevirmek isteyenlerin Doğu bölgelerimizde meseleyi Kürt siyaseti üzerinden meşrulaştırma derdinde olduklarını belirten Bayraktutar şöyle devam etti: “Esas dertlerinin Kürtler üzerinden Hristiyanlara hizmet etmek olduğu apaçık ortadadır. Doğu bölgelerinde ölen terör mensuplarının boyunlarındaki haç ve Davut yıldızları mensubiyetlerini apaçık göstermektedir. Şube başkanımın dediği gibi, oradaki çukurlara hendek denilmemeli, hendek ifadesi peygamberimiz dönemindeki mücadeleyi bu zulüme malzeme yapmaktır.

antbaskanlar4

PKK’ya Destek Veren İmam Değil SAHTEKARDIR

Diyanet Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar, “Kürt halkı, dini hayat konusunda taviz vermeden dinini yaşayan bir cemaattir. Bir terör örgütüne destek olmak konusunda imamların etkin rol oynayacağını aklımdan bile geçirmek istemiyorum. Eli kanlı terör örgütü halk üzerinde etkili olmak için imamlara baskı yapabilir. Ama bu zamana kadar PKK’dan yana tavır koymuş sözde imamların örgüt tarafından satın alınmış sahtekarlar olduğu ortaya çıkmıştır. Diyanet görevlileri içerisinde PKK’ya destek verenlerin olacağını düşünmüyorum. Benim hiçbir meslektaşım PKK gibi insanlığa kast eden, Allah’tan korkmadan kundaktaki çocukları öldüren bir örgüte destek veremez. İlahi kitabın anlatıcısı olan imamlarla terör yan yana dahi gelemez. Ama bahsettiğim sahtekarlara fırsat vermemek için bütün Türkiye’de olmak kaydıyla imamların iyi yetiştirilmesi gerekiyor” ifadelerini kullandı.

antbaskanlar1

Son Kez Kadro Israrımız Sürecek

Bayraktutar; ‘Diyanet alanında cüzi rakamlarla görev yapan, kadrolularla aynı özelliklere sahip olan Fahri ve Vekil kardeşlerimiz için kadro talebimiz devam edecektir. Biz yeni ortaya atılmış birşeyden bahsetmiyoruz. Biz siyasilerin verdiği sözleri ısrarla kendilerine hatırlatıyoruz.Bu çocuklarımızın yetersizliği konuşulacaksa bunu konuşalım, bu çocuklarımızın eğitim durumları konuşulacaksa bunu da konuşalım. Ama kadrolu olanlar gibi bütün riskleri sırtlanan bu kardeşlerimiz alnının akıyla bu görevleri icra edebiliyorsa, bunun mantık ve izahı olmalı. Bunun devlet büyükleri tarafından cevaplanacak bir yanı olmalı. Bu ülkede kuranı öğreten, imamlık yapan kardeşlerimiz adeta sigortasız çalıştırılıyor, günlük aldıkları paralar yirmi lira civarı, biz bu konuda son bir kez kadro talebimizi yineleyerek gereğini yapmalarını istiyoruz. Sendikamıza sürekli ziyarette bulunan Türkiye’de görev yapan bütün fahri ve vekillere bu konunun savunucusu olacağımızın sözünü verdik. Artık yetkililerin son kez bu sesi duymasını istiyoruz’ dedi.

antbaskanlar5

Onların Derdi Fitne Çıkarmak

Bazı sendikaların eridiğine dikkat çeken Diyanet-Sen Genel Başkanı Bayraktutar; Bu sendikalar hizmetsizliklerini iftiralar ile yıkama gayretindeler. Bir sendika çıkmış Memur-Sen Genel Başkanının Diyanet lavedilsin dediğini söylüyor. Burada fitneye sebep olan bu kişileri kınıyoruz. CNN’ de 2 Şubat tarihinde programa çıkmış olan genel başkanımızın videosunu tekrar seyretmelerini kendilerine tavsiye ederiz. Programın tamamında yeni bir anayasa için herkesin konuşması gerektiğini söyleyen, demokrasi için gerekli olan bu duruşun farkındalığından bahseden Genel Başkanımızın Diyanet alanında hiçbir kelime sarf etmediği ortadadır. Yalan hikayelere önce kendilerini inandıran bu kişiler sonra da bu tarz fitnelere halkı inandırma derdine düşüyorlar. Sendika olarak erimelerini bir türlü durduramayan bu kişilerin “nerde yanlış yapıyoruz” diye durup düşünmeleri gerekirken Türkiye’nin genelini Diyanet’e şikayet etmeye kalkışmaları manidardır. Sorunun Türkiye’de olmadığını, kendilerine dönüp bakmaları gerektiğini tavsiye ediyorum’ dedi.

antbaskanlar8

Bizim Kervan Yürüyor Kim Ne Derse Desin

Bayraktutar; ‘Ümmetin derdiyle dertlenen bu kervan yürümeye devam edecektir.” Diyerek sözlerine şöyle devam etti: Diyanet-Sen sorunların üstesinden gelmeye devam edecektir. İlitam konusunda gerekli çalışmaların meyvelerini de bu kervan alacaktır. Fahri ve Vekillerin kadro talebinde de her zaman bu kardeşlerimizin yanında olamaya devam edeceğiz. Diyanet’i basına çıkıp güvensizleştirmek isteyen bu zihinlere buradan bir tavsiyede bulunmak istiyorum. Bu Diyanet bizim, bu müftüler, bu imamlar, bu murakıplar, bu Kur’an kursu hocaları, bu şefler, bu hizmetliler bizim. Kısaca bu Diyanet bizim.

antbaskanlar7

Rotasyon konusunu bir yerlere mal etmeye çalışanlar dün neredeydi. Biz bu konuların savunuculuğunu yaparken, Göçebe din görevlisi olmak istemiyoruz derken, onlar kapalı kapılar arkasında meslektaşlarını şikayet ediyordu. RotasyonuKİK görüşmelerinde ilk ortaya atan sendikanın Diyanet-Sen olduğunu söyleyen bu insanlara yine bir tavsiyede bulunmak istiyorum. Diyanet-Sen şeffaf bir sendikadır ve bizim bütün görüşmelerimiz kamuoyuna mal edilmiş şekildedir. İsterlerse masa başı klavye delikanlılığı yerine,bizim kararlarımızı ve taleplerimizi incelemelerini kendilerine tavsiye ediyorum. Yarın Rotasyon konusunda Din görevlilerinin huzursuzluğuna sebep olacak bir durum oluşursa, bir yerlerde bazı sıkıntılar ortaya çıkarsa biz bu durumları yine başkanlığımızla istişare edebilecek olgunluktayız. Çünkü biz 75 Bin üyesi ile hiç kimseye alternatif olmadan, haklarımızı savunma gayretinde olan Büyük bir sendikayız…

BAŞKANLAR KURULU SONUÇ BİLDİRGESİ İÇİN TIKLAYINIZ

Sosyal Medya Hesaplarımız...
facebooktwitteryoutubegoogleplus

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

95 − = 89