Din Görevlileri.Com
Haber ve Kültür Merkezi

Engelli öğrenciler “Gönül Sofrası”nda buluştu

0 156

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından “Gelin Gönüller Yapalım Bu Ramazan ve Her Zaman” teması ekseninde kurulan “Gönül Sofraları”nın bu seferki konuğu engelli öğrenciler oldu.

Diyanet İşleri Başkanlığında düzenlenen iftar programına Ankara genelinde eğitim gören engelli öğrenciler ve yakınları katıldı.

Program, Diyanet İşleri Başkanlığı Musiki Korosu’nun dinletisinin ardından görme engelli Mert Çölok’un Braill alfabesi ile yazılmış Kur’an’ı Kerim’den aşrı şerif okumasıyla başladı.

Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Yavuz Ünal yaptığı konuşmada özel bir davetli grubuyla iftarda buluşmanın sevincini yaşadığını belirterek Allah rızası için çalışmak ve gönüllere girmek için gayret sarf etmek gerektiğini ve kırık kalpleri onarmak için özel olarak emek vermek gerektiğini ifade etti.

[ad id=”3028″]

Programa Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Yavuz Ünal, Din Hizmetleri Genel Müdürü Doç. Dr. Yaşar Yiğit, Diyanet İşleri Başkanlığı Sosyal ve Kültürel İçerikli Din Hizmetleri Daire Başkanı Abdurrahman Han, Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Hulusi Armağan Yıldırım katıldı.

Pembe Maden (Görme Engelli): Diyanet İşleri Başkanlığı son dönemlerde engellilere yönelik çok önemli hizmetler yapıyor. Özellikle de açılan kurslar, braill alfabesi ile yazılan temel eserler vasıtası ile yıllardır eksiklik hissedilen dini bilgileri öğrenerek inançlarımı yaşama imkânı buluyorum.

Dilek Yıldız (İşitme Engelli): Kurstan önce dini bilgim çok yetersizdi. Kurs vasıtası ile çok güzel bilgilere sahip oldum. Özellikle de Kur’an-ı Kerim okumayı öğrenmekten çok mutlu olduğum. Kurstaki arkadaşlarım ile umreye gittim. Bizi yetiştiren hocalar başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederim.

Pınar Çalışkan (Görme Engelli): Başkanlıkta misafir olmaktan, arkadaşları ile beraber başkanlık yetkilileri iftar açmaktan çok mutlu oldum.