Din Görevlileri.Com
Haber ve Kültür Merkezi

Fahri öğreticilere sevindirecek haber

0 218

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından İl Müftülüklerine gönderilen yazıda;

Kur’an kurslarımızdaki eğitim ve öğretimin kadrolu veya sözleşmeli personelle yürütülmesi esastır. Eğitim ve öğretimin kadrolu veya sözleşmeli personelle yürütülememesi halinde söz konusu Kur’an kurslarındaki hizmetlerin aksamaması için Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 10. maddesi gereğince ek ders ücreti karşılığında geçici öğreticiler görevlendirilebilecek.

Bu Bağlamda

1-Halen Kur’an kurslarında 03.11.2014 tarihli ve 6066 sayılı yazımız esas alınarak Başkanlık izni ile görevlendirilen ücretli öğreticiler (fahri) müftülüklerin uygun görmesi halinde,

  1. a) Yaz Kur’an kurslarında,
  1. b) 2016-2017 eğitim ve öğretim döneminde ihtiyaç duyulan Kur’an kurslarında herhangi bir sınava tabi tutulmaksızın görevlerine devam edebileceklerdir.

2- Yaz Kur’an kurslarındaki öğretici ihtiyacının Kadrolu öğreticiler ve halen görev yapan geçici öğreticilerle karşılanamaması halinde 03.11.2014 tarihli ve 6066 sayılı yazıdaki şartları taşıyanlar arasından İl Müftülükleri koordinesinde yapılacak sınavla Başkanlık izni alınmak suretiyle geçici öğreticiler görevlendirebilecek.

3- 2015-2016 eğitim ve öğretim dönemi başında İl Müftülükleri koordinesinde yapılan sınava giren 70 ve üzeri puan alan ve herhangi bir Kur’an kursunda görevlendirilmemiş olanlar da yeni bir sınava tabi tutulmadan ihtiyaç duyulan Kur’an kurslarında görevlendirilebilecekler denildi.