Din Görevlileri.Com
Haber ve Kültür Merkezi

Gençler Dualarla Umreye Uğurlandı

0 343

Ortaokul, lise ve üniversite öğrencileri Diyanet İşleri Başkanlığı’nın sosyal sorumluluk projesiyle umreye uğurlandı. Proje; gençlere sahih dini bilgiyi islamın doğduğu topraklarda vermeyi amaçlıyor. Bu mübarek yolculuk öncesi havalimanında heyecanlı ve duygulu anlar yaşandı.

Diyanet’in umre sınavını kazanan öğrenciler mübarek yolculuğa çıktı

Sevinç gözyaşlarıyla vedalar yapıldı. Gençler dualarla umreye uğurlandı. Her biri ortaokul lise ve üniversiteye gidiyorlar Diyanet İşleri Başkanlığının sosyal sorumluluk projesiyle kutsal topraklara gidecekler 10 günlük umre turunda ibadetlerini yerine getirip tekrar Türkiye’ye dönecekler.

Gençlere sahih dini bilgiyi islamın doğduğu topraklarda vermeyi amaçlayan projenin ilk adımı diyanet işleri başkanlığı, türk hava yolları ve gençlik ve spor bakanlığı tarafından atıldı. Bu kutlu yolculuğu; gençlik kamplarında düzenlenen umre yarışmasında birinci olan gençler haketti.

Din görevlileri gençlere yolculuk öncesi esenboğa havalimanında tevsiyelerde bulundu;

“Bu ibadet önemli bir ibadet Türkiye’de milyonlarca genç içerisinden sizler bi şekilde seçildiniz bu da bir seçilmişliktir. Onları da temsilen gidiyorsunuz. Hep beraber sadece kendiniz için değil onlar için de Türkiyedeki genç arkadaşlarımız için de vatanımız milletimiz için de dünya müslümanları için de inşallah orada dua edip hep beraber buraya döneceğiz.”

Proje kapsamında yaklaşık 250 öğrenci bu mutluluğu yaşayacak. Öğrenciler ilk olarak Medine’ye gidecek ve peygamber efendimizin kabri şerifini ziraret edecekler. Daha sonra ise Mekke’ye geçecek Beytullaha, rahmanın evine kavuşacaklar.