Görmez’den ‘İstanbul Ortaköy saldırısı’ açıklaması

Görmez’den ‘İstanbul Ortaköy saldırısı’ açıklaması

Diyanet işleri Başkanı Prof.Dr. Mehmet Görmez, İstanbul’un ünlü mekanında yaşanan terör saldırısıyla ilgili önemli bir mesaj yayınladı.

Diyanet İşleri Başkanı Görmez, İstanbul’daki terör saldırısına ilişkin sosyal medya hesabından “Hiçbir Müslüman vicdanın asla kabul etmeyeceği bu katliamı yapanları şiddetle telin ediyor, hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum.” açıklamasını yaptı.

“BU BİR VAHŞETTİR”

Görmez, İstanbul’da yaşanan terör saldırısının ardından Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, yeni yılın ilk saatlerinde savunmasız insanlar üzerine hunharca yapılan silahlı saldırının tüm milleti derinden yaraladığını belirterek “Bu bir vahşettir, dehşettir, cinayettir ve katliamdır” ifadelerini kullandı.

“Bu insanlık dışı katliamın bir pazarda ve bir mabette yapılmasıyla eğlence yerinde yapılmasının herhangi bir farkı yoktur” değerlendirmesini yapan Görmez, teröristlerin hedefinin mekanlar değil insan, ülke, millet ve topyekün insanlık olduğunu vurguladı.

Görmez, şunları kaydetti:

“Terör nerden, kimden ve kime gelirse gelsin asla kabul edilemez. Bu gece yapılan bu terörü diğer olaylardan ayıran tek fark toplumda fitne oluşturarak yaşam biçimlerine göre toplumu bölmek ve karşı karşıya getirmektir. Gün terörün her çeşidine karşı milletçe kenetlenme günüdür. Hiçbir Müslüman vicdanın asla kabul etmeyeceği bu katliamı yapanları şiddetle telin ediyor, hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun.”

Prof. Dr. Mehmet Görmez

Diyanet İşleri Başkanı

Sosyal Medya Hesaplarımız...
facebooktwitteryoutubegoogleplus

Benzer yazılar

1 Yorum

  1. Ahmet hoca

    Reina’da düzenlenen terör saldırısına dünya kayıtsız kalmamış. Birçok ülke taziye ve destek mesajı yayımlamış. 15 Temmuzda 240, sair zamanlarda bombalı saldırılarda yüzlerce vatandaşımız hunharca katledildiğinde neredeydiniz? Yoksa çok mu canınız yandı? Siz de görün ki, Terör dil, din, ırk yada herhangi bir kanun tanımıyor. Bugün bize olan yarın size olacak. Beslediğiniz itler bir gün sizi ısıracak…!

    Yanıt

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

7 + 2 =