Din Görevlileri.Com
Haber ve Kültür Merkezi

Hac kuraları çekildi

Hac ibadetini yerine getirmek amacıyla kutsal topraklara gidecek hacı adaylarını belirlemek için bugün Diyanet İşleri Başkanlığında kura çekilecek.

Hac farizasını yerine getirmek üzere kutsal topraklara gidecek vatandaşlar,  bugün çekilecek kura ile belirlenecek. Bu yılki hac için 1 milyon 760 bin 751 kişinin katılacağı kura, bugün saat 11.00’de Diyanet İşleri Başkanlığında, bilgisayar ortamında, basın ve kamuoyuna açık yapılacak. Kura sonuçlarına “http://hac.diyanet.gov.tr” adresinden ulaşabilecek.

Hac fiyatları

Konaklama türlerine göre değişen hac fiyatları, normal konaklama için 3 bin 750 dolar, müstakil konaklama için 5 bin 250 dolar, otel için ise en düşük fiyat 6 bin 800 dolar olarak belirlendi. Hacı adayları, hac ücretlerini peşin yatırabilecekleri gibi 3 taksit halinde de ödeyebilecek. Hacı adaylarından, hac için belirlenen ücretler dışında ilave herhangi bir ücret talep edilmeyecek.

Hac kesin kayıtları

Hac kesin kayıtları, 7-18 Mart’ta, her ilde ve her bir hac konaklama türünde yapılacak. İlk hac kafilesinin 4 Ağustos’ta ve son hac kafilesinin 5 Eylül’de gideceği kutsal topraklardan dönüşler, 16 Eylül-16 Ekim’de gerçekleşecek.

Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğü, kura çekiminden sonra kesin kayıt yapmaya hak kazanan vatandaşların, ‘kesin kayıt yaptırabilir ’ belgelerinin, cep telefonlarına gelen kısa mesajdaki şifre ile alabileceklerinden, özellikle cep telefon bilgilerinin güncellenmesi gerektiği uyarısında bulundu.

0 48

Diyanet İşleri Başkanlığı Hac ibadetini yerine getirmek amacıyla kutsal topraklara gidecek hacı adaylarını belirlemek için bugün Diyanet İşleri Başkanlığı Konferans Salonunda kura çekildi. Hac farizasını yerine getirmek üzere kutsal topraklara gidecek vatandaşlar  çekilen kura ile belirlendi. Bu yılki hac için 1 milyon 760 bin 751 kişinin katılldığı kurada bugün saat 11.00’de Diyanet İşleri Başkanlığında, bilgisayar ortamında, basın ve kamuoyuna açık yapılmıştır. Kura sonuçlarını http://www.diyanet.gov.tr/ adresinden öğrenebilirsiniz.