Kavga değil hizmet için varız!

Kavga değil hizmet için varız!

Din-Bir-Sen Genel Başkanı Yusuf Özdemir, Bursa’da sendikal çalışmalar yaparak şunları kaydetti:

Özdemir’e Bursa’da Genel Başkan Yardımcıları Menderes Ateş, Mehmet Çelik, Hamdullah Silindir, Din-Bir-Sen Bursa İl Başkanı Arif Kaplan, İbrahim Kaya ve Din-Bir-Sen Kadın Kolları Genel Başkanı Zehra Moran Ustaoğlu eşlik ettiler.

İslam, huzur, mutluluk, hoşgörü ve sevgi dinidir.

Bursa İl Müftüsü, Müftü Yardımcıları ve Daire Başkanlarını ziyaret ederek sendikal çalışmaları hakkında bilgi veren Özdemir, İl Müftüsü Prof. Dr. Mehmet Emin Ay’ı ziyaretinde sendikacılığın hizmet için araç olduğuna vurgu yaparak şunları söyledi: “Faaliyette bulunduğumuz hizmet sektörü, İslam’a hizmeti zorunlu kılıyor. İslam’a hizmet, insanların huzurunu, barış, mutluluk ve mesleki motivasyonunu sağlamayı da beraberinde getiren önemli bir unsurdur. Çünkü İslam, huzur, mutluluk, hoşgörü ve sevgi dinidir. Bizler birbirimizi sevmek zorundayız. Sendikacılık kavga aracı olmamalıdır. El ele verip davaya hizmet etmek için iyi bir araçtır. Bu gözle baktığımız zaman sendikacılığın iş dünyasını mutlu etmek için bir araç olduğunu görebiliriz. Bu itibarla Din-Bir-Sen olarak kavgadan yana değil, hizmetten yanayız.

Savurganlığı önlemeliyiz.

Sendikalar olarak savurganlığı önleme noktasında da ileri adımlar atabiliriz. Bu anlamda başta kendi kurumlarımızda savurganlığı önlemek için çalışmalar yapmamız gerekir. Kurumumuza sahip çıkmamız ve her türlü desteği vermemiz gerekir. Hizmette bencillik olmaz.”

İl Müftüsü Ay’da Özdemir’in düşüncelerine katıldığını söyledi. Sendikacılığın bu düşünce çerçevesinde değerlendirilmesi ve hizmetlerin de bu noktada şekillenmesinin önemine değinen Müftü Ay, Özdemir’i kutlayarak çalışmalarında başarılar diledi.

AK Parti İlçe Başkanları ziyaret edildi.

İl Müftüsü Ay’ı ziyaretin ardından AK Parti Osmaniye ve Yıldırım İlçe Başkanlarını ziyaret eden Özdemir, İlçe Başkanları ile yaptığı görüşmede gençlik yapılanmasının önemine değindi. Siyasi partilerde olduğu gibi sendikaların da gençlik yapılanmasına önem vermesi gerektiğini belirten Özdemir, gençlik yapılandırmaları güçlendirilmeli, sendikaların İslam davasına hizmet etmesi için gençlik kollarının güçlü ve bilinçli olması gerektiğine vurgu yaptı. Ülkemizde misyonerlik faaliyetlerinin etkili çalışmalar yaptığına dikkat çeken Özdemir, gençlerin misyonerlik faaliyetlerini tanıması gerekir dedi. Özdemir şunları söyledi: “Gençliğimiz tarihini, kültürünü tanımak zorundadır. Kendi öz kültürünü tanımadan yetişen gençlik devletine düşman oluyor.  Gençlik zararlı ideolojik fikirlerin kıskacında beyinleri yıkanarak kendi toplumunun karşısına düşman olarak çıkıyor. Gençliğin imanlı yetişmesi için gençlik yapılanmalarına önem verilmelidir.”

Din-Bir-Sen önemli bir boşluğu dolduruyor.

Din-Bir-Sen’in fikir, düşünce ve hizmetleriyle önemli bir boşluğu doldurduğunu söyleyen Özdemir, bizi yanlış anlatıyorlar. Farklı ideolojik yapılanmaların içinde olduğumuz imasıyla önümüzü kesmek istiyorlar. Camiamızı ve toplumu yanlış bilgilerle kandırmaya çalışıyorlar. Biz, İslam davasına ve üyelerimizin hakkını, hukukunu tesis etmek için hizmet yarışında olan bir sendikayız ifadelerini kullandı.

Destek vermeye hazırız.

AK Parti İlçe Başkanları da gençlik yapılanması konusunda kendilerine düşecek her konuda destek vermeye hazır olduklarını belirterek, gerçek sendikacılığın böyle olması gerektiğini söylediler. Özdemir’i kutlayarak başarılar dileyen İlçe Başkanları, ziyaretlerden duydukları memnuniyeti ifade ettiler.

Sosyal Medya Hesaplarımız...
facebooktwitteryoutubegoogleplus

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

9 + 1 =