Din Görevlileri.Com
Haber ve Kültür Merkezi

Kitap okumaya teşvik eden kafede, içecekler ücretsiz

0 95

Batman’da vatandaşları okumaya teşvik etmek amacıyla, “Okumak özgürlüğe kanat çırpmaktır” projesi kapsamında açılan ve yaklaşık 3 bin kitabın bulunduğu kafede kitap okuyana çay, kahve ve diğer içecekler ücretsiz veriliyor.

Batman’da “Okumak özgürlüğe kanat çırpmaktır” projesi kapsamında açılan kafede kitap okuyana çay, kahve ve diğer içecekler ücretsiz veriliyor.

Gençlik ve Spor Bakanlığınca desteklenen Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında İmam Hatipliler Derneği ( ÖNDER) Batman Şubesinin “Okumak özgürlüğe kanat çırpmaktır” projesi kapsamında Kültür Mahallesi’nde oluşturulan kafe okuyuculara kapılarını açtı.

Yaklaşık üç bin kitabın olduğu kafede kitap okuyanlara çay, kahve ve kurabiye ikramı yapılıyor. [ad id=”2320″]

“Bilinçli gençlik yetiştirmek istiyoruz”

Kafenin açılışında konuşan Vali Yardımcısı Mekan Çeviren, projedeki hedefin gençleri güzel şeylere yönlendirmek olduğunu belirterek, “Her kitap bir bilgi hazinesidir, okyanuslara açılan penceredir. Bu kapsamda milli ve manevi değerlerine bağlı, donanımlı, üreten, bilinçli gençlik yetiştirmek istiyoruz.” dedi.

ÖNDER Batman Şube Başkanı Mehmet Işık, Gençlik ve Spor Bakanlığının projeye 100 bin lira destek sunduğunu belirterek, “Kitap kafeden faydalanmak ücretsiz. Amacımız kitapları çocuklara sevdirmektir.” dedi.

Kitap okuma ihtiyacını karşılayacak çeşitlilikte

Fatma Zehra İmam Hatip Lisesi 11. Sınıf öğrencisi Helin Dindar, kitap kafenin  kitap okuma ihtiyacını çeşitlilik açısından karşılayabilecek seviyede olduğunu söyledi.

Üniversite öğrencisi Bahattin Sırlan, rahat ortamda kitap okumaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Diriliş Postası