Kur’an kursu öğreticisi olmak isteyenler, dikkat!

Kur’an kursu öğreticisi olmak isteyenler, dikkat!

Diyanetin internet adresinde yaptığı yeni duyurusunda 2017 Sınav Takviminde Kur’an Kursu Öğreticisi alımı yapılacağı anlaşılıyor. Belirlenen aylarda ne kadarlık bir kadro açılacağı belirtilmemiştir ancak kesin bilgilerin ilerleyen tarihte internet sayfasından duyurulması beklenmektedir.

Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nden 11/02/2015-2862 sayı ve evrak numarasıyla onaylanan “4-6 Yaş Çocuk Eğitimi ve Etkinlikleri Sertifika Programı” Diyanet İşleri Başkanlığında Kur’an Kursu Öğreticisi olarak atandıktan veya görevlendirildikten sonra Kur’an kurslarının 4-6 yaş grubu çocuklara yönelik eğitim verilen sınıflarında derse girmek isteyen öğreticilere yönelik bir sertifika programıdır.

Sertifika programı Kur’an kurslarında Kadrolu, Sözleşmeli, Vekil veya Geçici olarak görev yapan öğreticilere yöneliktir. Kur’an kurslarında geçici öğretici olarak görev alma şartlarını taşıyan kişilerde bu sertifika programına müracaat edebilir. Kur’an Kursu Öğreticisi olabilme şartlarını taşıyan ve formasyonu olanlar da müracaat edebilir.

Ayrıca Niğde İl Müftülüğünde yapılan Kuran Kursu Öğreticisi alımında Uludağ Üniversitesi (ULUSEM) sertifikalı adayların başarılı olduğu ve Kuran Kursu Öğreticisi olarak il müftülüklerine alımı sağlandığı görünmektedir. Yapılan alıma ilişkin duyuru için Tıklayınız.

Mağdur Olmamak için Eğitim ve Sertifikaya nasıl ulaşabilirim ?

Diyanet İşleri Başkanlığının Koordinatörlüğünde ve Diyanet İşleri Başkanlığının 11/02/2015-2862 evrak tarihi ve sayı numarası ile uygun görülmüş sertifika programına, Uludağ Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (ULUSEM) tarafından uzaktan eğitim ile Türkiye`nin her köşesinden katılım sağlayabilirsiniz.


DETAYLI BİLGİ ve BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

Konuyla ilişkin bazı müftülüklerimizin duyuruları Aşağıda Sunulmuştur;

Bursa Yıldırım Müftülüğü -> Duyuru İçin Tıklayınız.

Ankara Polatlı Müftülüğü -> Duyuru İçin Tıklayınız

Ankara Elmadağ Müftülüğü -> Duyuru İçin Tıklayınız.

Hatay Payas Müftülüğü -> Duyuru İçin Tıklayınız.

Kocaeli Kartepe Müftülüğü -> Duyuru İçin Tıklayınız.

Afyon Karahisar Müftülüğü -> Duyuru İçin Tıklayınız.

Kocaeli İzmit Müftülüğü -> Duyuru İçin Tıklayınız.

Sosyal Medya Hesaplarımız...
facebooktwitteryoutubegoogleplus

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

+ 70 = 78