Din Görevlileri.Com
Haber ve Kültür Merkezi

Peygamberimiz (asm) anlaşılmadan Kur’an anlaşılmaz

0 474

Prof. Dr. İhsan Süreyya Sırma: “Kur’an Müslümanlığı” deyip Peygamberimizi by-pass etmek isteyenler de var.

Prof. Dr. İhsan Süreyya Sırma, “Kur’an Müslümanlığı” deyip Peygamberimizi by-pass etmek isteyenler de var. Bu akıma karşı da durmak lazım. Peygamberimiz anlaşılmadan Kur’an anlaşılmaz. Çünkü Allah O’nu aracı yaptı, Kur’an’ı O bize getirdi” dedi.

FETÖ’yü 70’li yıllardan bu yana bildiğini ve herkesi uyardığını ifade eden Sırma, Yeni Şafak’taki haberde İslam dünyasına karşı hiç sönmemiş bir savaş olduğunu belirterek, “Bu savaşta Batı, kendileri için elverişli insanları kullanıyor ki Fetullah, onlar için biçilmiş kaftandır” şeklinde konuştu.

Dinlerarası diyalog safsatasının Vatikan’ın güdümünde oluşturulduğunu ancak Siyonizmin kontrolünde olan gizli bir oluşum olduğuna dikkat çeken Sırma, Diyanet ve Milli Eğitim’i de şöyle uyardı:

PEYGAMBERİMİZ (asm) ANLAŞILMADAN KUR’AN ANLAŞILMAZ

“Bütün bunların bir tek sebebi var. O sebep ortadan kaldırılmadan böyle tipler hep çıkacak. Müslümanlar kendi dinlerini bilmiyorlar. Müslümanlar Allah’u Teala’nın gönderdiği Kur’an’ı bilseler böyle şarlatanlara uymazlar. Müslümanlar bu dünyaya fazla dalıp Allah’ın ahkâmını unutmamalı. Peygamber Efendimizi doğru öğrenmeliyiz. “Kur’an Müslümanlığı” deyip Peygamberimizi by-pass etmek isteyenler de var. Bu akıma karşı da durmak lazım. Peygamberimiz anlaşılmadan Kur’an anlaşılmaz. Çünkü Allah O’nu aracı yaptı, Kur’an’ı O bize getirdi.

Bir diğer husus da bu yerli ve yabancı misyonerlerin hayatlarını, düşmanı tanımak için iyi öğrenmek lazım. Ayrıca Haçlı Seferlerini insanlar bilmiyor. Bu konuya iyi eğilmek gerekir. Kendi üzerime vecibe kıldım, oturdum ‘Haçlı Seferleri’ diye kitap yazdım. ‘Niye okullarda okutulmaz’ diye hep düşündüm. İnsanımız, “futbolcular”ı tanıdığı kadar, kendi dinini, tarihini bilmiyor. Bu konuda Milli Eğitim Bakanlığı‘na da büyük görev düşüyor. Okullarda “fetocu hocalar”ın kitapları tavsiye ediliyor! Ve en önemlisi, Diyanet İşleri Başkanlığı‘nın, bütün cemaatlerin yapıp ettiklerini, müfredatlarını, genel olarak söylemlerini inceleyerek, dine aykırı olanlarını belirleyip bunlara yönelik düzeltme ve düzenleme yapması gerekir. Yoksa gelecekte de benzeri şeyler yaşamamız kaçınılmaz olacaktır. Allah bizi şeytanlardan korusun. Amin.”

yorum Yap