Din Görevlileri.Com
Haber ve Kültür Merkezi

PKK-PYD’nin Saldırdığı Camiler Onarıldı

0 8.686

Türkiye Diyanet Vakfı Suriye’nin Cinderes beldesinde, terör örgütü PKK-PYD’nin ağır hasar verdiği Abdurrahman Bin Avf, Ebu Bekir-i Sıddık ve Selahattin-i Eyyubi Camilerini tekrar cemaatiyle buluşturdu. 3 cami, bölge halkının Ramazan ayında ibadetlerini rahatça gerçekleştirebilmeleri için, yenilendi. Ayrıca, terörden temizlenen El-Bab, Azez ve İdlib’de çatışmalardan dolayı hasar gören 110 caminin onarımı da TDV tarafından yapıldı.

TDV A. Bin avf, Ebu Bekir-i Sıddık ve Selahattin-i Eyyubi Camilerini Cemaatle Buluşturdu

Zeytin Dalı Harekatı kapsamında terör örgütü PKK/PYD bölgeden temizlendi. Afrin’e giden yolda kilit bir nokta olan cinderes civarında da hayat normale döndü. Bölge halkı evlerine yerleşmeye başladı. “PKK’lı teröristlerin 2011 yılından beri elinde bulundurduğu Cinderesteyiz şuanda sizin de göüğünüz gibi Cindereste Cinderes halkı esnafları çalışıyor. Zeytin Dalı Harekatı’nın ardından hayat normalleşmiş durumda.

Türkiye Diyanet vakfı, İslam’ın kutsal mabetlerine de vahşice saldıran PKK-PYD terör örgütünün kullanılamaz hale getirdiği camileri bir bir yenileyerek tekrar ibadete açıyor; Selahaddin Eyyübi Camii. 1960 yılında yapıldı ama teröristler tarafından bombalanarak  sağı solu yıkıldı edildi. Diyanet Vakfı olarak biz burayı yeniden onardık.

Saygısızca camileri taprip eden, hatta bir kısmını insanları öldürmek amacıyla karargah olarak kullanan terör örgütünün ağır hasarlı hale getirdiği Selahatin Eyyübi Camii, yapılan hummalı çalışmanın ardından Ramazan ayına yetiştirildi; Kubbe kısmı tamamen yıkılan, bölgenin en büyük camilerinden biri olan Selahattin Eyyübi Cami, yeniden ayağa kaldırıldı.

Türkiye Diyanet Vakfı sadece Cinderes’te değil, Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekatı bölgelerinde 110 camiyi onardı. Ayrıca, Suriye’ye 2011’den beri 200 milyonun üzerinde yardımda bulunuldu.

yorum Yap