Sinop’ta Kur’an Kursları arası bilgi yarışması sonlandı

Sinop’ta Kur’an Kursları arası bilgi yarışması sonlandı

Sinop İl Müftülüğü tarafından organize edilen Kur’an Kursları Arası bilgi Yarışması finali İl Müftülüğü Çok Amaçlı salonunda gerçekleştirildi.

Bilgi Yarışmasında Türkeli İl Birincisi oldu.

İl Müftülüğünün Çok Amaçlı Salonunda tek oturum halinde düzenlenen Kur’an Kursları Bilgi Yarışmasına ilçeler birincileri yarıştı.

Yapılan yarışmanın komisyonu İl Müftüsü Mustafa Erkan başkanlığında Din Hizmetleri ve Eğitimi Şube Müdürü Hüseyin Konukçu ve İl Vaizi Ünal Koca’dan oluştu. Kur’an Kursu öğrencileri, öğreticileri, vatandaşlar ve yarışmacı yakınlarının yarışmaya büyük ilgi gösterdi.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda yarışma öncesi bir konuşma yapan Sinop İl Müftüsü Mustafa Erkan, Kur’an Kurslar arası yapılan yarışmaların öğrenci ve öğreticilere heyecan kattığını, bilgilerin taze tutulmasına vesile olduğunu belirtti. Erkan “Bu yarışmaların birincisi yoktur. Yarışmaya katılan herkes bizim için birincidir” dedi.

Büyük heyecanın yaşandığı ve uzun süre eşit puanlarla devam eden Kur’an kursları arasında düzenlenen bilgi yarışmasında sorulan 20 sorunun sonunda Boyabat ve Türkeli İlçesinden yarışmacıların berabere kalmasına müteakiben yedek sorulara geçildi. Sorulan Yedek sorular neticesinde Türkeli İlçe Müftülüğüne bağlı Nazan Yelkenci’nin öğreticiliğini yaptığı İlbahar Kur’an Kursu öğrencilerinden Havva Tulum Kur’an Kursları Bilgi Yarışması Sinop Birincisi oldu.

Yarışmaya katılanlara İl Müftüsü Mustafa Erkan tarafından Diyanet İşleri Başkanlığı yayınlarından çeşitli kitaplar hediye edildi. Yarışmacılar ile Çekinilen toplu fotoğraf ile yarışma programı sona erdi.

 

Sosyal Medya Hesaplarımız...
facebooktwitteryoutubegoogleplus

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

70 + = 77