Din Görevlileri.Com
Haber ve Kültür Merkezi

Tesettür kendime olan saygımı arttırdı

0 314
Malezya’da eğitim hayatını devam ettirirken Müslümanlarla tanışan Japon kızı Nur Arisa Maryam, “İlk örtündüğümde içimi bir huzur kapladı. Kendime olan saygım arttı” dedi.

Malezya’da eğitim hayatını devam ettirirken Müslümanlarla tanışan Japon kızı Nur Arisa Maryam, önceleri İslam kültürüne uymayan kıyafetler giymeyi tercih ederdim. İlk örtündüğümde içimi bir huzur kapladı. Kendime olan saygım arttı” dedi. Japonya’da insanlar İslam ile yeni tanışmaya başladığı için, İslam kültürü ve tesettür çok fazla bilinmiyor. Japonya özellikle bayanlar için modanın en ilginç yerlerinden birisi.

Etkin olan akım ise Gotik Tarz. Yollarda çizgi film karakterini hatırlatan insanları görebileceğiniz gibi, takım elbiseli normal giyinen insanları da görebilirsiniz. Malezya’da Müslümanlarla tanışan Nur Arisa Maryam İslami giyim tarzını benimsemiş bir Müslüman. Nur Arisa Maryam, 23 yaşında yeni Müslüman oldu. Tokyo’da doğan Maryam eğitim hayatını Malezya’da devam ettirmeye karar veriyor. İki yıllık Malezya eğitiminde, ilk senesinden sonra daha önce bilgi sahibi olduğu ama kendi tabiri ile hiç bilmediği İslam ile tanışıyor.

yeniasya