Din Görevlileri.Com
Haber ve Kültür Merkezi

Türkiye’de bir ilk : İmam Hatip Fen Lisesi

0 6

Beklenen o müjdeli haber nihayet geldi. Yıllardır özlemini kurduğumuz dini eğitimli fen lisesi için başlangıç niteliğindeki okul nihayet öğrencileriyle buluşmaya hazırlanıyor. Niteliğinde ilk olacak proje Pendik’te açılıyor. İsmini 2003 yılında Güneydoğu Anadolu Bölgesinde şehit düşen Pendikli şehit Ahmet ASLANHAN’dan almıştır.

PENDİK İTO ŞEHİT AHMET ASLANHAN ANADOLU İMAM HATİP FEN LİSESİ

Okul ülkemizdeki özel statülü proje imam hatip liselerindendir. Eğitim uygulaması ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ programıyla birlikte FEN LİSESİ ve SOSYAL BİLİMLER LİSESİ programını uyguladığı özel mevzuata tabii PROJE okuludur. Okulda TEOG’dan yüksek puan almış erkek öğrenciler kabul edilecektir. Eğitim kadrosu alanlarında uzman ve başarılı öğretmenlerden oluşmaktadır. Eğitim – öğretim adına her türlü profosyenel hizmet öğrencilerin başarısı için sunulacaktır. 200 kişilik yatılı pansiyonu olan okul, her türlü sosyal imkanlarının yanında teknik modern donanıma da sahiptir.Türkiye’nin her yerinden öğrenci kayıdı yapılmaktadır. Bu haber www.dingorevlileri.com sitesine özel bir haberdir.

Okulun temel amacı ÖNCE KARAKTER SONRA KARİYER düsturu ile FEN ve SOSYAL BİLİMLER alanındaki ülkemizin en başarılı bilim adamlarının yetiştirilmesine ve medeniyetimizin yeniden inşasına öncülük edecek milli ve manevi değerlerle donatılmış gençler yetiştirmektir.

irtibat : Cafer KOÇYİĞİT  0507 900 62 87