Din Görevlileri.Com
Haber ve Kültür Merkezi

Ünlü oyuncu katolik Rachel McLellan müslüman oldu

0 395

Avustralyalı kriket ustası Usman Khawaja ile nişanlandıktan sonra son zamanlarda medya manşetlerine giren Rachel McLellan, bir televizyon şovunda Hristiyanlıktan İslam’a neden dönüş yaptığını canlı yayında açıkladı.

Medyada sıkça çıkan ‘McLellan, kocasının zoruyla Müslüman yapıldı’ iddialarına cevap veren sporcu, bu tür dedikoduların son derece çirkin olduğunu, nişan süreci ile evlilik süreci arasında tanıdığı İslamiyet’ten çok etkilendiğini ve öğrenmeye başladığını söyledi.

Rachel, kendi başına İslam’a dönme kararını aldığını ve hiçbir kimsenin zorlamasının olmadığını söyledi. “Usman tanıştığım ilk Müslüman oldu, Usman öyle bilgili ve ahlaklı biri ki, yanında cahil  kaldığımı anladım. İslam konusunda sadece haberlerde duyduğum şeyleri dinlemiştim. Müslümanları teröristler ve korkunç şeyler olarak biliyordum.”

Daha önce pek çok farklı dinden arkadaşları olduğunu söyleyen sporcu McLellan, diğer dinler ile İslamiyet’in çok farklı olduğunu ve İslam’ın kesinlikle çok etkileyici ve doyurucu olduğunu söyledi.

McLellan’ın Pakistan asıllı eşi Usman Kwahaja da konu ile ilgili; “Kendisine sadece İslamiyet’i tanıması için yol açtım. Kendisine ayrıca bu işin zorla değil, kalbin ve aklın bu gerçeği kabul etmesi sayesinde olabileceğini söyledim. O da geçtiğimiz yıldan beri araştırdığı İslamiyet’e kucak açtı. Ailem ve ben bu görüşte birleşiyoruz” dedi.

Kaynak