Yıldırım İlçe Müftülüğünde 18 Mart Çanakkale Teması

Yıldırım İlçe Müftülüğünde 18 Mart Çanakkale Teması

Şehitlerimize Vefa İçin Huzurda Buluşalım temasıyla camiler doldu taştı.

Yıldırım İlçe Müftülüğü’nce düzenlenen ve her haftanın cumartesi günlerinde, farklı bir camide yapılmakta olan sabah namazı buluşmalarının, bu hafta 18 Mart Çanakkale Zaferimize denk gelmesi coşku ve mutluluk dolu anlara sahne oldu.

Yıldırım İlçesinin, Emirsultan ve Şehitler Camilerinde; din gönüllüsü hocaların ve cemaatin yoğun katılımlarıyla, 18 Mart Cumartesi günü, tüm şehitlerimize ithafen ‘’Şehitlerimize Vefa İçin Huzurda Buluşalım’’ temalı sabah namazı buluşması gerçekleştirildi.

Hatm-i Şerifler, Kuran Tilaveti, Salavat-i Şerifer, Zikir ve Tesbihat, Kasideler, İlahiler, Vaaz, Dua ve Aminler ile; Dinimiz, İmanımız, Vatanımız, Namusumuz, Ezanlarımız, Bayrağmız… uğruna Allah için canlarını feda eden Çanakkale şehitlerimiz, 102. yıl dönümünde yâd edildi.

102 yıl önce Çanakkale’de canlarını siper ederek mücadele veren Mehmeçiklerimizin yaşadıkları manevi ruh bir kez daha anıldı.

Programın sonunda Yıldırım Belediye Başkanlığınca çorba ikramı yapıldı.

Allahım!

Bizleri şanlı şehitlerimize, gazilerimize, ecdadımıza layık nesiller, evlâtlar eyle!

Bedir’den Çanakkale’ye, Malzgirt’ten Yemen’e, Kıbrıs’a, Sakarya’dan Sarıkamış’a, 15 Temmuz’a… kadar, bütün şehitlerimizin ve gazilerimizin, isimsiz kahramanlarmızın ruhlarını şâd, makamlarını, derecelerini âli ve ulvî eyle.

Amin! Amin! Amin!..

Sosyal Medya Hesaplarımız...
facebooktwitteryoutubegoogleplus

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

− 2 = 8