Din Görevlileri.Com
Haber ve Kültür Merkezi

Bir başarı hikayesi: Üniversite okurken hafız oldu

0 62

Namık Kemal Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğrencisi iken hıfzını tamamlayan Büşra Başaran için “Hafızlık İcazet Töreni” düzenlendi.

İlahiyat Fakültesinde lisans eğitimine devam ederken hafızlığını tamamlayan Büşra Başaran için Tekirdağ İl Müftülüğü ve Namık Kemal Üniversitesi İlahiyat Fakültesi iş birliğiyle Rektörlük Konferans Salonunda icazet merasimi düzenlendi.

Prof. Dr. Hasan Keskin’in yaptığı açış konuşmasının ardından mikrofona davet edilen İl Müftü Vekili İsmail Hısım, kısa bir selamlama konuşması yaptı.

İlahiyat Fakültesi öğrencisi iken hafızlığını tamamlayan Büşra Başaran’a İcazet Belgesi, hafızlık hocası Dr. Öğretim Üyesi Yakup Yüksel tarafından verildi.

Öte yandan Büşra Başaran’ın hafızlık eğitimini tamamladığı Süleymanpaşa İlçe Müftülüğü Bölge Yatılı Hafızlık Kız Kur’an Kursu öğreticileri ve öğrencileri, icazet törenine özel bir program hazırladı.

Törene İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan Keskin, İl Müftü Vekili İsmail Hısım, İl Müftü Yardımcısı Melek Cingöz, İlahiyat Fakültesi Dr. Öğretim Üyesi Yakup Yüksel, Hafız Büşra Başaran’ın ailesi ve üniversite öğrencileri katıldı.

Diyanet Haber