Din Görevlileri.Com
Haber ve Kültür Merkezi

Diyanet-Sen şube başkanı FETÖ’den tutuklandı

0 99

Memur Sen’e BAĞLI Diyanet Sen İstanbul 2 Nolu Şube Başkanı Ruhani ARAS Fas’a Kaçarken Yakalandı ve Fetöden Tutuklandı.

Memur Sen bugün büyük bir Şok yaşadı.

Memur Sen’e bağlı Diyanet Sen’in en büyük şubelerinden biri olan İstanbul 2 Nolu Şube Başkanı Ruhani ARAS Fetö’den aranıyordu. Aras 14 Mayıs’ta Fas’a kaçmak isterken Atatürk havalimanında yakalanarak gözaltına alınmış ve savcılık sorgusu ve mahkeme sürecinini ardından Diyanet Sen İstanbul 2 Nolu Şube Başkanı Ruhani ARAS çıkarıldığı mahkeme tarafından FETÖ Terör örgütüne üyeliği yardım ve yataklıktan tutuklanarak cezaevine kondu.

Milliyet gazetesinde yer alan habere göre;

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu’nca FETÖ mensuplarına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında hakkında gözaltı kararı çıkarılan Diyanet-Sen İstanbul 2 No’lu Şube Başkanı Ruhani Aras, 14 Mayıs 2017 tarihinde Fas’a kaçmak üzere gittiği Atatürk Havalimanı’nda yakalandı.  Gözaltına alındıktan sonra emniyete götürülen ve buradaki işlemlerinin tamamlanmasının ardından Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’na sevk edilen şüpheli Aras, savcılık sorgusunun ardından tutuklama talebiyle Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’ne çıkarıldı. Şüpheli Aras, hakimlikte verdiği ifadenin ardından  tutuklanarak cezaevine gönderildi.[ad id=”2320″]

YUNANİSTAN’A KAÇARKEN YAKALANDILAR

Fethullahçı Terör Örgütü mensubu 6 şüpheli Antalya Kaş’tan deniz yoluyla Yunanistan’ın Meis adasına kaçmak isterken suçüstü yakalandı. Antalya Emniyet Müdürlüğü KOM Şube görevlileri, Kaş’ta bir gurup şüphelinin tekne ile 900 metre mesafedeki Meis Adası’na kaçma hazırlıkları yaptığı ihbarını aldı. Olay yerine intikal eden Antalya polisi, şüphelileri bir teknede suçüstü yakaladı.