Din Görevlileri.Com
Haber ve Kültür Merkezi

Duyduklanıza inanamıyacaksınız!

0 223
Doktorlar söylemiyor, hastalar sormuyordu… Helal olanı üretilince gerçek ortaya çıktı.
Meğer tıpta kullanılan kemik tozları domuz kemiğinden üretiliyormuş. Bugüne kadar müslümanlar hep kandırılmış.

Türkiye’de; diş hekimliği, ortopedi, beyin ve omurilik cerrahisinde tamamı ithal olarak kullanılan kemik tozu, artık domuz yerine danadan üretilecek.

Türkiye’nin ilk yerli hayvan kaynaklı kemik tozu fabrikası kuruluyor. Sağlık Bakanlığı, TÜBİTAK ve DTİ İmplant’ın destek verdiği projenin işbirliği protokolü bugün Kocaeli’nde imzalanacak. Marmara Teknokent Teknoloji Serbest Bölgesi’nde gerçekleşecek törende imzalar Marmara Teknokent Müdürü Dr. Osman Çömlek ve DTİ İmplant CEO’su Dr. Talat Buğur tarafından atılacak.

Fabrikayla diş hekimliği, ortopedi, beyin ve omurilik cerrahisinde tamamı ithal olarak kullanılan kemik tozu artık Türkiye’de domuz yerine danadan üretilecek. Bu da Türkiye’de “helal implant” dönemini başlatacak.

images

Dünyada kemik tozu üretimini yapan sadece 4 firma olduğunu belirten Buğur “Kemik tozunun çoğu domuz kaynaklı olarak üretiliyor. Bizse ürünü son teknoloji ile dana kaynaklı olarak üreteceğiz” dedi. Buğur, ürünle sadece Müslüman ülkeleri değil dünyayı hedeflediklerini ifade ederek “Ürünün sentetik olanı da mevcut yalnız etkisi düşük” dedi. Çömlek ise “Hekimlerin birçoğu hastalarına ürünün domuz kaynaklı olduğunu söylemiyor. Hastaların bunun kaynağı nedir diye sormak aklına gelmiyor” diye konuştu.

Sabah