Din Görevlileri.Com
Haber ve Kültür Merkezi

Gözyaşlarıyla Müslüman Oldu

0 812

Kayseri’de Alman uyruklu Nataşa Nikol Kelerman, ihtida töreniyle Müslüman olarak “Zeynep” adını aldı. Kelime-i şehadet getiren genç kadın, gözyaşlarını tutamadı.

Müslüman olarak Zeynep adını alan Alman Nicole Kellerman gözyaşlarını tutamadı

Alman uyruklu genç kadın ‘Kelime-i Şehadet’ getirdi ve gözyaşlarıyla müslüman oldu. Natascha nicole kellermann, almanya’da yaşayan ve kayseri’de de esnaflık yapan 32 yaşındaki emrah adıgüzel ile 4 yıl önce tanışmış. Gençler bir süre görüştükten sonra da evlenmeye karar vermiş. Alman genç kadın, nişanlısı ve ailesinden öğrenmiş yüce dinimizi. Sonra da kendi isteğiyle müslüman olmak istemiş.

Biz ailemizlen beraber yaşıyoruk ordan gördü babamızdan gördü annemizden gördü annem babam 5 vakit namaz kılıyor hacca gitti hep onları gördü araştırdı kendisi onun için istedi. Bunun üzerine Kelerman için Kayseri İl Müftülüğünde ihtida töreni yapıldı. Kur’an-ı Kerim’in okunmasıyla başlayan törende genç kadına İslam dini hakkında bilgi verildi. Natascha Nicole Kellermann Kelime-i Şehadet getirerek, Müslüman oldu ve “Zeynep” adını aldı. Tören sırasında duygusal anlar yaşadı. Törenin sonunda Kayseri Müftüsü Şahin Güven, Kelermann’a Kur’an-ı Kerim ve dini kitaplar hediye etti.

yorum Yap