Din Görevlileri.Com
Haber ve Kültür Merkezi

Hollandalı Wilhelmina Jacoba Müslüman Oldu

0 1.004

Eşi Muammer Sertkaya ile Hollanda’da tanışan ve 18 yıldır evli olan Wilhelmina Jacoba Ebbenhorst (61) için Nevşehir İl Müftülüğünde ihtida programı düzenlendi.  Kelime-i Şehadet getirerek Müslüman olan Wilhelmina, “Ayşe” adını aldı.

Müftülük makam odasında düzenlenen programa İl Müftüsü Yakup Öztürk, Müftü Yardımcısı Nazım Haksever, ADRB Vaizi Ömer Faruk Yetim, Wilhelmina Jacoba Ebbenhorst ve Muammer Sertkaya katıldı.

Vaiz Ömer Faruk Yetim’in okuduğu Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan ihtida programında İl Müftüsü Yakup Öztürk; “Çiftlerden Wilhelmina Jacoba Ebbenhorst “Ayşe” yi hidayete erdiği için, Muammer Sertkaya’yı da hidayetine vesile olduğu için tebrik etti. İmanın ve İslam’ın temel esaslarını özetleyerek, hep birlikte Kelime-i Şehadet getirtti.

Müftü Öztürk, bundan sonra eşinin İslam’ı öğrenme ve yaşamasında önder ve örneklik yapması için tavsiyelerde bulundu. Okunan Kur’an-ı Kerim’in akabinde bir dua ile merasim tamamlandı.

Müftü Öztürk’ün elinden ihtida belgesini alan Ayşe Sertkaya’ ya yabancı dilde yazılmış Kur’an-ı Kerim Meali ve İslam Dini’ni anlatan çeşitli kitaplar hediye edildi.

Eşi Muammer beyle evli olduğu yıl içerisinde eşinin davranışlarının hoşuna gittiğini ve bu arada da İslamiyet’i araştırdığını belirten Ayşe Sertkaya, kimsenin etkisi altında kalmadan kendi iradesiyle Müslümanlığı, İslam’ı seçtiğini ifade etti.

İkinci evliliğini Ayşe “Wilhelmina”  Serkaya ile yaptığını belirten Muammer Sertkaya ise; “Allah’a hamdolsun böyle bir insanı karşıma çıkardı. Bende elimden geldiğince İslam dininin emirlerini anlatıp, dinini rahatça yaşaması için elimden geleni yapacağım” diye konuştu.

Ayşe Sertkaya; “İslam dinine geçtiğim için çok mutluyum. Müslüman olmakla gerçek huzuru buldum” dedi.

yorum Yap