Din Görevlileri.Com
Haber ve Kültür Merkezi

Özel halk otobüsüne reklam verdi: Faizi terkedin!

0 63

Bursa’nın İnegöl ilçesinde, özel halk otobüsünün arkasındaki camda yer alan ‘Faizi terkedin’ başlıklı reklam dikkat çekti.

İnegöl’de bir mobilya firmasında satış danışmanı olarak çalışan Ahmet Özcan (25), özel halk otobüsünün arka camındaki reklam alanına, “Faizi terkedin! Yok eğer böyle yapmazsanız, Allah’a ve Peygamberine savaş açtığınızı bilin…(Bakara 279)’ ayet mealini yazdırdı.

Özcan, “Reklamımız sosyal medyada oldukça paylaşıldı. Hedefim ve amacım da buydu. Otobüsün arkasında yayınladığım reklamın ücretini kendi cebimden ödedim. Faizin normalmiş gibi algılandığı bu dönemde hedefim sadece insanlara tebliğ etmek. Başka amacım yok. Destek verirlerse yıllar boyunca bu reklamı yapmak istiyorum. Herkes üzerine düşeni yapsın. Birbirimize destek olalım” dedi.

Olay gazetesinin haberine göre İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, halk otobüslerinin arkasında bu tür farklı yazıların olduğunu belirterek, “Bu genç arkadaşımızın, böyle bir ayeti paylaşması vatandaşlar arasında dikkat çekti. Olumlu tepkiler alıyoruz. Farkındalık oluşturduğu için teşekkür ediyorum” dedi.

risale haber