Din Görevlileri.Com
Haber ve Kültür Merkezi

Türkiye, vücudunu saran bu kanserden temizlenecek

0 239

15 Temmuz’da FETÖ/PDY terör örgütünün darbe girişiminde hayatlarını kaybeden şehitlerimiz için Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde ‘Şehitlerimize Dua’ programı düzenlendi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı İsmail Kahraman, Başbakan Binali Yıldırım, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, şehitlerimizin aileleri, gazilerimiz ve binlerce vatandaşın katıldığı programda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “15 Temmuz gecesi, Çanakkale’de ve İstiklal Harbi’nde sergilediğimiz birlik ve beraberliğin günümüzdeki tezahürüdür” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, milletin, İstiklal Marşında olduğu gibi gövdesini siper ederek hayasızca akını durdurduğunu belirterek, Türkiye’nin bu oyunu bozduğunu, bundan sonra da dünyanın tüm mazlumlarının üzerinde oynanan oyunları bozacağını belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım, Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez Şehitler için düzenlenen anma gecesinde şunları söylediler;

[ad id=”3028″]

[ad id=”3028″]

[ad id=”3028″]

Konuşmalardan satır başları şöyle:

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan…

“Bu ülkede şehitler tepesi hiçbir zaman boş kalmadı, kalmayacak …”

“Türkiye, gerektiğinde tüm farklılıklarının üzerine çıkarak, hürriyetini ve geleceğini sahiplenme iradesine sahip olduğunu dost, düşman, herkese gösterdi…”

“Türkiye, vücudunu saran bu kanserden temizlenecek…”

“Milletimiz söz konusu vatan olduğunda diğer her şeyi teferruat haline getiren bir şuuru ortaya koydu…”

“15 Temmuz gecesi, Çanakkale’de ve İstiklal Harbi’nde sergilediğimiz birlik ve beraberliğin günümüzdeki tezahürüdür…”

“Bugün Türkiye’nin yolu 15 Temmuz sabahı olduğundan daha aydınlık, daha açıktır, daha berraktır…”

“Ülkemizde oynanmak istenen oyunu bir kez daha bozduk. Bundan sonra inşallah Suriye’de, Irak’ta, Libya’da, Ortadoğu’da, Kuzey Afrika’da oynanan oyunları bozacağız…”

“Bu milletin arkasında mazlumların duası var…”

“İstiklal Marşında olduğu gibi, gövdenizi siper ettiniz ve hayasızca akın durdu…”

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı İsmail Kahraman…

“Biz şehitlerimizi verdik ama ülkemiz bundan sonra inşallah darbeye uğramayacak …”

“Allah milletimizi, devletimizi böyle badirelerden korusun…”

Başbakan Binali Yıldırım…

“Eğer bugün bağımsız, özgür, demokratik bir Türkiye’de yaşıyorsak önce Mevlam, sonra da şehitlerimizin sayesindedir…”

“Gazilerimiz, o kurşun yaralarını, o tank yaralarını, o protezleri asla gizlemeyin onlar sizin şeref madalyanızdır…”

“Dostla düşmanı ayırt edeceğimiz günlerden geçiyoruz…”

Diyanet İşleri Başkanı Görmez’den şehitlerimiz için dua…

“Allahım, 15 Temmuz gecesi canlarını din ü devlet, mülk ü millet, istiklal ve istikbalimiz için feda eden aziz şehitlerimizi sonsuz rahmetine gark eyle…”

“O gece aldıkları yaraları vücutlarında bir şeref madalyası gibi taşıyan bütün gazilerimize, yaralı kardeşlerimize acilen şifalar lütfeyle Allahım…”

“Çanakkale ruhuyla yekvücut olan, göğsünü siper ederek bu hain kalkışmaya dur diyen bu necip millete asla zeval verme Allahım…”

“Bu ihanet kalkışmasına karşı duran, milletinin yanında yer alan silahlı kuvvetlerimizi ve güvenlik güçlerimizi her türlü kötülükten, şer, fitne ve fesattan muhafaza eyle…”

“Allahım, Suret-i Haktan görünerek din görüntüsü altında bu milletin arasına fitne, fesat tohumları ekenleri kahr u perişan eyle…”

“Ya ilahi, 15 Temmuz gecesi hainlere karşı milletçe yekvücut olduğumuz gibi bundan sonra da bu birlik ve beraberliğimizi daim eyle…”